O autorze
Zawodowo porusza się miedzy działami creative i digital, w agencji reklamowej Saatchi & Saatchi w Hong Kongu.
Współpracował m.in. z Armani Casa, HK Airlines, Financial Times, Manulife Asia Pacyfic, MCD, P&G, Yoo Residence by Philippe Starck.
W Polsce tworzył ilustracje dla Machiny Design, Machiny, i wytwórni płytowej Kayax.
Obecnie pracuje nad serią wystaw o roboczym tytule "Siedem", które niebawem pokazane zostaną w Hong Kongu i Singapurze.

Gangnam

"Screen" z klipu I LOVE YOU grupy 2NE1
"Screen" z klipu I LOVE YOU grupy 2NE1 http://4.bp.blogspot.com
Zapytałem znajomego "Co nowego w lokalnej muzyce?" Stwierdził, że całkowicie przestawił się na K-POP. W pierwszej chwili pomyślałem, czy nie powinienem skasować go z listy znajomych na "fejsie".

Korean-POP, Japanese-POP, Canton-POP.
Dwa lata temu lokalnym "szlagierem" był utwór Nobody grupy Wonder Girls. Każda stacja radiowa, każdy dzwonek w telefonie, każda sekretarka nuciła: Nobody, Nobody but You... W tym roku dziewczyny nagrywają z Akon'em.Wrześniowym hitem, jest utwór GANGNAM STYLE koreańskiego artysty PSY.
Charakterystyczna choreografia przypominająca "galop", zdobyła błyskawiczną popularność na Youtube. Od zaledwie 2 miesięcy po umieszczeniu, został wyświetlony ponad 200 mln razy. Jak się okazuje, nie tylko Azja oszalała. Dziś Sydney, Nowy Jork, Jakarta i Britney tańczą w stylu Gangnam.Nelly Furtado Gangnam StyleBritney SpearsNakłady finansowe na Pop w Azji są liczone w milonach dolarow. Klipy nie odbiegają poziomem od najlepszych produkcji amerykańskich. Budżetow na stroje, choreografię czy błyszczyk, może pozazdrościć niejedna polska wokalistka. Z przykrością muszę stwierdzić, że mają niesamowitą umiejętność tworzenia hitow. Obcobrzmiący język przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.


"Super grupa" 2NE12NE1 (2011)T-ara

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...