O autorze
Zawodowo porusza się miedzy działami creative i digital, w agencji reklamowej Saatchi & Saatchi w Hong Kongu.
Współpracował m.in. z Armani Casa, HK Airlines, Financial Times, Manulife Asia Pacyfic, MCD, P&G, Yoo Residence by Philippe Starck.
W Polsce tworzył ilustracje dla Machiny Design, Machiny, i wytwórni płytowej Kayax.
Obecnie pracuje nad serią wystaw o roboczym tytule "Siedem", które niebawem pokazane zostaną w Hong Kongu i Singapurze.

Louis Vuitton jest w kropce

Yayoi Kusama dla LV
Zupełnie przypadkowo wystawa Chanel zbiegła się w czasie z hongkongską premierą LV. Choć może i nie ma w tym przypadku?
Marka Louis Vuitton ma na swoim koncie kilka ciekawych kolaboracji artystycznych m.in. z Takashim Murakamim znakomitym japońskim ilustratorem i rzeźbiarzem. W piątek po południu odbył się zamknięty pokaz efektów współpracy Yayoi Kusamy i domu mody kierowanego przez Marca Jacobsa.


Królowa-matka sztuki japońskiej, nazywana też "Dot Lady" zaprojektowała dla LV buty, torby, okulary, skórzane dodatki, plastikową biżuterię. Prawdopodobnie kolekcja dostępna jest na razie tylko w Azji.Twórczość Kusamy określana jest mianem "sztuki obsesyjnej". Nie bez powodu, wszak temat kropek drąży od ponad 50 lat. Kusama "kropkuje" w najlepszych galeriach świata, od Tate po Gagosian, tym razem "przykropkowała" na ubraniach i dodatkach.Oszałamiające, rozedrgane wzory udowadniają, że ta urodzona w 1929 r. artystka jest najważniejszą ikoną psychodelii. I niepodzielnie włada kropką. Aż nie wypada stawiać jej na końcu tego zdania


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...